• 31-10-2016
  • Myrthe Koolhof

Mooi roze is niet lelijk!

Lekker opvallen, dat is wat je wilt met je bedrijf! Je wilt tussen al die andere bedrijven uitspringen, maar hoe doe je dat? Met je eigen huisstijl creëer je een gedeelte van je bedrijfsidentiteit. Het is dan belangrijk om niet voor de veilige weg te gaan, maar juist die de anderen niet snel zouden kiezen. Kleur gerust buiten de lijntjes!

Daarom heeft Mainpixel voor mooi roze gekozen. Je zult namelijk niet snel een IT-bedrijf vinden met een roze huisstijl. Roze wordt namelijk al snel geassocieerd met vrouwen en zoals in een eerdere blog “Als vrouw in de IT-wereld? Why not?” vermeld, wordt de IT al snel gezien als een mannenberoep. Twee vooroordelen, waar wij een andere kijk op hebben.

Regelmatig kom ik bij nieuwe klanten over de vloer, waarbij nog wel eens wordt gegrapt over onze huiskleur die zij ontdekken bij het zien van al onze media. Een vleugje humor en een lach op de werkvloer is een positieve reactie en het zorgt ervoor dat er bepaalde stoffen in het lichaam vrijgegeven worden, zoals Endorfine, Serotonine en Dopamine. Die zorgen voor een gelukkig en ontspannen gevoel en dat is juist het gevoel wat we willen creëren. Het grootste gedeelte van keuzes worden namelijk door ons onderbewustzijn gemaakt en wanneer er een positief gevoel ontstaat werkt dit positief op ons onderbewustzijn. Bovendien worden we vaak herkend als de “roze IT mannen” (of vrouw in mijn geval). Van deze positieve ‘roddels’ maken we dankbaar gebruik, want het bevordert de naamsbekendheid.

Herkenbaarheid bij potentiële klanten speelt tevens een grote rol. Blauw, groen en oranje/rood zijn veel voorkomende kleuren binnen de huisstijlen van IT bedrijven. Het roze logo van Mainpixel is dan al snel opvallend en herkenbaar. Roze is een kleur dat direct in het oog springt en bij advertenties wordt al snel je oog naar het knalroze logo van Mainpixel getrokken.

Het is lekker speels, maar toch strak. Lekker opvallend, maar niet te druk. Lekker vrolijk en fris en deze woorden weerspiegelen ons team van Mainpixel. Kortom, een huisstijl dat past bij ons team en bij onze doelstellingen.

Wil je meer over onze visie horen? Neem dan gerust contact met ons op. Wij brainstormen hier graag over, tijdens een lekker bakje koffie (zwart of bruin).


Geschreven door:

Myrthe Koolhof

Customer Engagement